Mosi Apu és a környezettudatosság borítókép

Mosi Apu és a környezettudatosság

2022 február 10

Mindenki tud tenni a bolygónkért, nem kell olyan hamar eljutni a 24. órába...

Nemrég csatlakozott a Rotaryhoz Péter, ma este pedig megtudtuk kedves feleségétől, Anditól az igazi nevét: Mosi Apu!

Jókat derültünk Andi prezentációja közben, pedig nagyon komoly dolgokról volt szó. Az ember bele sem gondol, hogy az eldobható pelenkák mekkora környezetszennyezést okoznak. Maga a gyártás is, valamint az utóéletük: egy gyermek kb. 4-5.000 pelenkát használ el, míg szobatiszta lesz. Ezek tömege elérheti akár az 1,5 tonnát, lebomlási idejük akár 500 év is lehet.

Ezeket ki lehet váltani speciális mosható pelenkákkal, melyek nem olcsók, mégis töredéke az eldobhatóknak. Szeretnénk országosan foglalkozni vele, hogy minél több emberhez eljusson.

A Rotary számára mindig is fontos volt az élhető jövő és a környezettudatosság, így ebben mindenképpen lépni szeretnénk. Mosi apu pedig mutatja az irányt.