Iustitia, a futás és a Rotary borítókép

Iustitia, a futás és a Rotary

2022 szeptember 15

Közelebbről is találkoztunk az igazság, az igazságszolgáltatás és az erkölcsi erő istennőjével - majdnem.

Vendégünk volt Dr. Varga Tibor, a Iustitia Sport és Kulturális Egyesület vezetője, aki kicsit közelebb hozta számunkra a sport, azon belül is a futás szeretetét.
Az egyesület 1994-es megalakulása óta rengeteg, elsősorban futáshoz kapcsolódó rendezvényt bonyolított már le. ezek közül az egyik legismertebb, a Hírös félmaraton, melyet immár hagyományosan, a Rotary Club Kecskemét is támogat.
2011-ben az egyesület elnöke lett a BSI kecskeméti Futónagykövete. E minőségében szeretné felhívni a város lakosságának figyelmét az egészéges életmód fontosságára, a futás egyszerűségére, közösségteremtő erejére és egészségmegőrzésben játszott fontos szerepére…

A meghívás apropója az volt, hogy 2022. szeptember 25-én ismét megrendezésre kerül a Hírös Félmaraton, ahol a Rotary frissítő pontnál találkozhatsz velünk is személyesen.

"Lehet, hogy egy bizonyos versenyre készülünk, és akkorra időzítjük a csúcsformát, de a futás egy életre szóló sport." – Alberto Salazar