Keddi szeretetebéd méhekkel borítókép

Keddi szeretetebéd méhekkel

2023 május 16

Ahogy azt már oly sokszor megtettük, ma is vendégül láttuk a Wojtyla Ház közösségét egy finom ebéddel. A mintegy 130 adag étel kiosztása előtt közösen imádkoztunk, mely mindannyiunk számára egy plusz lelki feltöltődést jelent minden egyes alkalommal, mikor itt járunk.

A Wojtyla Ház egy nagy család, ahol mindenkinek megvan a saját maga feladata. Hiszen nem csak kapnak, hanem adnak is a közösségért a gondozottak. Ehhez is kapcsolódott Laczi János kerekegyházi méhész előadása, melyet az ebéd előtt hallgattunk meg. "A méhcsaládok felépítése tehát igen hierarchikus, amelyben mindenkinek megvan a maga feladata. E jól működő társadalom már sok évszázadot túlélt, ami kiválóan szervezett létüknek köszönhető."

Ha mindenki teszi a dolgát a saját közösségében akkor nem csak az, de a nagyobb közösségek is meg tudnak mozdulni a jó irányba. Hasonlóan, mint a Rotary fogaskerekei a világban...

Még több fotó a Facebook oldalunkon található: https://www.facebook.com/rotarykecskemet