Éri István-díjas lett tiszteletbeli tagunk borítókép

Éri István-díjas lett tiszteletbeli tagunk

2023 április 20

A napokban Éri István-díjban részesült A Rotary Club Kecskemét tiszteletbeli tagja, Kriston Vízi József etnográfus, nyugalmazott főmuzeológus, a Pulszky Társaság Múzeumandragógiai Tagozatának vezetője.

A díjat a Pulszky Társaság - Magyar Múzeumi Egyesület egyik kezdeményezőjének, alapítójának és kiemelkedő vezetőjének, Éri Istvánnak az emlékére, születésének 85. évfordulója alkalmából alapította a Társaság. A díj bronz plakettjét Szőnyi István szobrászművész készítette. Első átadására 2016-ban került sor, azóta nyolcan kapták meg. Az elismerés az egyesület azon tagjának adományozható, aki hosszabb távon jelentős tevékenységet folytatott-folytat a Társaság munkájában, lényegesen hozzájárulva ezzel egyúttal a magyar múzeumügy fejlesztéséhez is.

Kedves Józsi!
Szívből gratulálunk az elismeréshez, személyedben méltó helyre került!